vesti svilajnac

Остваривање права на бесплатну ужину

01/09/2024

Обавештавају се родитељи чија деца похађају основну школу на територији општине Свилајнац и чији укупан месечни износ примања и прихода не прелази износ од 100.000,00 динара, да могу поднети Захтев за остваривање права на бесплатну ужину.

Родитељи захтев предају у Корисничком центру општине Свилајнац или у сеоским месним канцеларијама на територији наше општине, сваког радног дана од 08:00 до 16:00 часова.

Уз захтев се прилажу:

1. Очитане личне карте оба родитеља (за самохране родитеље прилаже се и копија Пресуде о самосталном вршењу
родитељског права или извод из МКУ другог родитеља);

2. Исправе којима се доказује висина примања и прихода родитеља детета

3. Уверење о измиреним обавезама по основу локалних јавних прихода (орган прибавља по службеној дужности);

4. Потврда о упису детета у основну школу (орган прибавља по службеној дужности);

5 Сагласност да орган за потребе поступка може извршити увид, прибавити и обрадити личне податке о чињеницама о којима се води службена евиденција.

ОПШТИНСКА УПРАВА ОПШТИНЕ СВИЛАЈНАЦ