“Физиком до савршеног изговора у енглеском језику”

29/03/2024

На стручном скупу STEAM образовни модел у научној пракси на Факултету педагошких наука у Јагодини, 28.03.2024. професори наше школе Стевица Максимовић, професор енглеског језика и Ленка Николић, професор физике и педагошки саветник, представили су синергију енглеског језика и физике у форми примера добре праксе под називом ФИЗИКОМ ДО САВРШЕНОГ ИЗГОВОРА У ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ. Циљ овог експеримента био је унапређење наставе енглеског језика у смислу изговора гласова, да на изабран начин упоредимо гласове у енглеском језику са гласовима у српском језику као и да се ученицима приближе основне особине звука као што је јачина звука и њена јединица децибел кроз тонове у енглеском језику. Кроз STEAM активност показано је како се могу измерити јачина и фрекфенција поменутих тонова преко веб алата и како се резултати мерења могу средити и анализирати коришћењем различитих информационих технологија. Овај модел допринео је откривању и неговању креативности ученика, подизању нивоа мотивације за рад и успех кроз тимски рад, а уједно је мобилисао интелектуалне и друштвене капацитете ученика.
STEAM активност Физиком до савршеног изговора у енглеском језику успешно је више пута примењиван на часовима енглеског језика и физике у осмом разреду.