sveti sava

Свечаном Светосавском академијом обележена школска слава Свети Сава

01/02/2023

Светосавска академија, која се сваке године одржава у славу великог српског празника Савиндана, одржана је у Центру за културу Свилајнац.

Председник Скупштине општине Свилајнац др Дарко Јевтић честитао је славу просветним радницима и ученицима, подсетио на пројекте које је општина радила и ради у области образовања, као и на награде и подршку најбољима, и поделио Светосавске захвалнице овогодишњим добитницима, који су од општине Свилајнац, осим признања, добили и поклон честитку у износу од 10.000 динара. Светосавску захвалницу, као признање установљено са идејом да награди резултате појединаца, али их подстакне и на даљи рад и труд.

СНЕЖАНА ЈОВАНОВИЋ ЂОРЂЕВИЋ, професор разредне настави у ОШ „Јован Јовановић Змај“ Свилајнац је једна од добитница ове престижне награде. Од срца јој честитамо и желимо много успеха у даљем раду.