vesti ministarstvo

Портал еВежбаоница – МПНТР

12/06/2022

Као вид подршке ученицима за припрему завршног испита, Министарство просвете науке и технолошког развоја покренуло је портал еВежбаоница на коме ученици могу да решавају задатке и провере своје знање из свих предмета са завршног испита.

Задаци из седам предмета (српски језик / матерњи језик, математика, физика, хемија, биологија, географија и историја), распоређени су према тежини на три нивоа – основни, средњи и напредни ниво, а састављени су на основу образовних стандарда.

Портал су креирали и вама ставили на располагање Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у сарадњи са Е-управом и стручњацима са Математичког факултета у Београду и Факултета организационих наука у Београду.

evezbaonica.zvkov.gov.rs