vesti ministarstvo

Одлука Tима о организацији рада школа од 7.2.2022.

04/02/2022

Од понедељка 7. фебруара, у средњим школама и другом циклусу основне школе (5-8. разреда) настава ће се одвијати по комбинованом моделу (дан за даном, ученици подељени у две групе), док ће ученици од 1. до 4. разреда основне школе наставу похађати непосредно, одлучио је Тим за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа.

Први потпредседник Владе Србије и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић донео је одлуку о измени Календара образовно-васпитног рада за основне и средње школе на основу чега ће нерадни дани за ученике бити и 17. и 18. фебрауар.

Због тродневног продужетка јесењег распуста у првом полугодишту, као и због ове одлуке, школе су у обавези да до краја школске године надокнаде два радна дана, док ће школска година бити продужена за три дана и уместо до 21. јуна трајаће до петка, 24. јуна 2022. године. Такође, биће померено и одржавање завршног испита за ученике осмог разреда који ће бити одржан 27, 28. и 29. јуна 2022. године.

Преузми одлуку Тима о организацији рада школа од 7.2.2022.