vesti ministarstvo

Стручна упутства Министарства просвете, науке и технолошког развоја за организацију образовно-васпитног рада

27/08/2021

Министарство просвете, науке и технолошког развоја упутило је данас основним и средњим школама “Стручно упутствo за организацију образовно-васпитног рада у основној школи у школској 2021/2022. години”. Ова упутства су први основ за организовање, планирање и програмирање укупног образовно-васпитног рада у школама у отежаним условима, почевши од 1. септембра 2021. године.

Поред детаљних стручних упутстава Министарство је послало и прилоге у вези са применом епидемиолошких мера у школама којима се ближе уређују питања организације и спровођења образовно-васпитног рада у условима који захтевају примену низа превентивних и заштитних мера у борби против вируса Covid-19.

На основу одговарајућег стручног упутства Педагошки колегијум и Тим за обезбеђивање квалитета и развој установе постављају основе за израду оперативног рада установе за почетак школске 2021/2022. године.

Обавештење Министарства просвете, науке и технолошког развоја

Преузмите:

Допис за ОШ организација рада школа у 2021/2022. години

Препоруке за почетак образовно-васпитног рада

Стручно упутство за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у основној школи