Светски дан вода

15/04/2021

У годинама највећег загађења планете свест о очувању животне средине се постепено ширила обухватајући разне аспекте друштва. Обележавање Светског дана вода само је један од видова развијања еколошке свести и потребе очувања свега што нам природа издашно нуди. Овим празником на заслужени пиједестал поставља се њено височанство ВОДА, без које не би било ни живота ни људи ни ове незаменљиве плаве планете Земље.

Ученици и наставници наше школе дали су свој допринос обележавању овог међународног празника упркос пандемији грипа и настави на даљину. Истраживањем, анализом прикупљених података, њиховим процењивањем и бирањем најрепрезентативнијих примера, повезивањем различитих природних и друштвених наука, наши ученици уз помоћ својих ментора/наставника остварили су занимљив пројекат који им је омогућио изражавање индивидуалних интересовања , али и међусобну сарадњу и тимски рад.