Распоред наставе на трећем каналу РТС-а од 17.03.2020. до 21.03.2020. године

16/03/2020

Влада Републике Србије донела је одлуку да се, услед тренутне емидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави наставни рад у свим основним и средњим школама.

Привремено обустављање наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима.

Министарство предвиђа и подржава реализацију образовно-васпитних активности кроз различите канале и облике комуникација:

• емитовањем посебно припремљених и адаптираних образовних садржаја за ученике основних школа на трећем програму РТС-а;
  • успостављањем репозиторијума образовних видео-садржаја за ученике средњих школа на платформи РТС Планета;
  • стављањем на располагање сета алата за онлајн комуникацију ученика и наставника.

Oбавештење Министарства просвете, науке и технолошког развоја за родитеље/законске заступнике ученика

Преузми обавештење