Обавештење ШУ Јагодина

26/03/2020

Поштовани,

Ових дана имамо притужбе наставника и родитеља да се поједини ученици окупљају по кућама и заједнички решавају тестове и задатке које им задају наставници. Такође одређени број ученика одлази на припреме или приватне часове подучавања код наставника, и решавају задате тестове и задатке на тим часовима.

Напоменули смо Вам да је приоритет формативно оцењивање и праћење напредовања ученика учењем на даљину.

Молимо Вас да обавестите ваше наставнике и одељењске старешине на ову појаву и препоручите ученицима и родитељима да се окупљање ученика по кућама и припрема код наставника обуставе ради здравствене безбедности ученика.

Предпостављамо да је веома мали број оваквих случајева али треба реаговати на време да се не повећава.

Срдачан поздрав,
Милорад Савић