Израда годишњих планова

Структура годишњег плана

Srodna slika

Обавезни елементи које годишњи план треба да садржи јесу:

1. Циљеви наставног предмета за дати разред (наведени су у Програмима наставе и учења)

2. Исходи из Програма наставе и учења, разврстани по областима

3. Стандарди постигнућа ученика (не треба копирати све стандарде планиране за крај основног образовања, већ само оне на којима ће се радити у том разреду)

4. Међупредметне компетенције са напоменом уз коју област ће се развијати која компетенција

5. Напомена о динамици и планираним техникама праћења и вредовања, тј. оцењивања ученичких постигнућа

6. Број планираних часова за сваку област, по месецима, као и број часова обраде и утврђивања. Може се користити предложена табела, или неки други начин приказа, у зависности од специфичности наставног предмета:

7. Корелацију са другим наставним предметима (такође распоређену по областима)

8. План за српски језик и књижевност мора садржати и дистрибуцију књижевних текстова по месецима, засновану на груписању и повезивању текстова према различитим критеријумима, а како је објашњено у Програму наставе и учења.

9. Оквирни план додатне и допунске наставе: број часова и оквирно теме (није потребно детаљно планирати допунску и додатну наставу, јер се она прилагођава потребама ученика током године)

10. Напомена о ИОП-у, уколико се он реализује у датом одељењу

СЛЕДЕЋА СТРАНИЦА