Занимљиви задаци - 1, решења

Занимљиви  задаци  - 1

Решења: 

1. задатак

Д + М + С = 38 год

Д + С = 25     38 – 25 = 13 год. има Марко

М + С = 23     38 – 23 = 15 год. има Драган

38 – ( 13 + 15 ) = 38 – 28 = 10 год има Сима

Пр: 13 + 15 + 10 = 38 год.

 

2. задатак

1. корпа + 2. корпа + 3. корпа =  412 дуња  у три корпе

1. + 2. = 297     412 – 297 = 105     У трећој корпи има 105 дуња.

2. + 3. = 252     412 – 252 = 160     У првој корпи  има 160 дуња.

412 – ( 105 + 160 ) = 412 – 265 = 147      У 2. корпи има 147 дуња.

Пр:      160    +       147   +        105  =  412

        1. корпа + 2. корпа + 3. корпа =  412

 

3. задатак

П + В + О = 160 кликера

П + О = 100      160 – 100 = 60   Вера има 60 кликера.

В + О = 120      160 – 120 = 40   Пера има 40 кликера.

160 – ( 60 + 40 ) = 160 – 100 = 60     Огњен има 60 кликера.

Пр: 40 + 60 + 60 = 160

 

4. задатак

П + В + М = 65  год.

В + М = 50    65 – 50  = 15     Пера има 15 год.

П + М = 55     65 – 55 = 10     Вера има 10 год.

65 – ( 15 + 10 ) = 65 – 25 = 40     Мајка има 40 год.

Пр: 15 + 10 + 40 = 65 год.       Пера је старији од сестре.

 

5. задатак

М + С + П = 230 дин.

С + П = 150       230 – 150 = 80   Миша је имао 80 дин.

М + П = 200       230 – 200 = 30    Саша је имао 30 дин.

230 – ( 80 + 30 ) = 230 – 110 = 120       Пера је имао 120 дин.

Пр: 80 + 30 + 120 = 230 дин.       Највише је новца уложио Пера – 120 дин.

 

6. задатак   1.   +   2.   +   3.  +   4.  + 5.   =  300 књига 

                       120     115      95      130

300 – ( 120 + 95 ) = 300 – 215 = 85     На 5. полици има 85 књига.

300 – ( 115 + 130 ) = 300 – 245 = 55   На 1. полици има 55 књига

300 – ( 55 + 95 + 85 ) = 300 – 235 = 65   На 2. полици има 65 књига.

300 – ( 120 + 130 ) = 300 – 250 = 50   На 3. полици има 50 књига.

300 – ( 120 + 50 + 85 ) = 300 – 255 = 45   На 4. полици има 45 књига.

Пр: 55 + 65 + 50 + 45 + 85 = 300 књига је на свим полицама

 

 


Метод оцењивања: Највиша оцена