eramus

Ерасмус+ пројекат „Stay discriminatorily outdated, stay digitally and creatively updated”

18/09/2020

У оквиру општег позива за пројекте 2019. године Ерасмус+ програма, нашој школи је одобрено финансирање пројекта мобилности за школе под називом „STAY DISCRIMINATORILY OUTDATED, STAY DIGITALLY AND CREATIVELY UPDATED”. Пројект траје од септембра 2019. године до краја августа 2020. године.

Тим за мобилност наше школе имао је прилику да у периоду од 4. 11. до 15. 11. 2019. године борави у Глазгову у Шкотској и да се упозна са њиховим образовним системом и конкретним и иновативним методама за рад са ученицима различитих националности, различитог социоекономског статуса, као и са ученицима којима енглески језик није матерњи језик. Остварена је међусобна размена искустава и примера добре праксе.

Након периода мобилности спроведени су различити облици дисеминационих активности које ће за циљ имати имплентацију научених облика рада у свакодневни рад наставног особља са повећањем једнакости и развоја потенцијала за све ученике школе.